Thursday, 26 May 2016

Mikro kosmos, czyli wizyta w Berlińskim Zoo

Sentyment z dzieciństwa powrócił w wielkim stylu - Berlińskie Zoo gwarantuje bezpośredni skok w beztroskie chwile piszczenia z radości na widok ogromnych, dzikich zwierząt ze zdecydowanie nizinnej perspektywy. Teraz, mimo diametralnej zmiany kąta widzenia, spacer po gigantycznym ogrodzie nadzianym lwami, słoniami, żyrafami dostarcza dziecięcej porcji ekscytacji. I pewnie ten wpis wyglądałby jak mały atlas zwierząt, gdyby nie wizyta w tutejszym oceanarium.... Niestety, nawet pingwiny przegrywają w starciu z wodną rzeczywistością - morskie stworzonka zawładnęły moją kartą pamięci.
Przy jednym z ogromnych akwariów, w niemalże pustym zaułku, zastaliśmy ciekawie ubraną dziewczynę. Nie tylko jej strój wydawał się interesujący - w szumie wodnej maszynerii zdawało się słychać jej cichy szept skierowany w stronę ryb, które powolnym ruchem zbliżały się do jej twarzy i odpływały z powrotem. 
Sala z meduzami.
Podchodząc do pierwszego akwarium dosłownie przykleiłam nos do szyby i nie byłam w stanie oderwać od nich wzroku. Ich ciężkie do opisania kształty, sposób poruszania się i drobny pył unoszący się wokół sprawia wrażenie odizolowanej mikro galaktyki.

Nagrywając tą wodną galaktykę miałam w głowie jedną piosenkę, która idealnie pasowała mi do wrażenia przeniesienia się w inną rzeczywistość - polecam obejrzeć, można wsiąknąć...

             

6 comments:

 1. Cudowne miejsce! Dzięki tym zdjęciom uświadomiłam sobie jak dawno nie byłam w zoo-nawet nie chcę mówić ile już lat minęło i jak nie wiele pamiętam z ostatniego wypadu,teraz mam kolejny cel do zrealizowania w wakacje :) Bardzo podobają mi się zdjęcia meduz,a filmik robi wrażenie!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję pięknie! Muszę przyznać że ta wizyta w zoo była moją pierwszą od podstawówki, wspomnienia wracają same :)

   Delete
 2. Te zdjęcia są prześliczne, już nie wspomne o filmie, bajka! <3

  ReplyDelete